Книга - це джерело освіти, знання і якщо збагачення, то збагачення культурного і душевного. (Рильський М.)

пʼятниця, грудня 20, 2019



СВЯТО ПОЧИНАЄТЬСЯ,
МРІЇ ЗБУВАЮТЬСЯ!
     
  19 грудня, у центрі села, Рибаківською бібліотекою за участю завідуючої Рибаківським БК було проведено відкриття новорічної ялинки та святкування дня Святого Миколая, у якому брали участь учні початкових класів Рибаківського ЗЗСО. На початку заходу малеча прикрашала ялиночку своїми листами з побажаннями до Миколая. У ході заходу дітлахи змагались у різноманітних конкурсах, брали участь у вікторинах, співали, танцювали біля ялинки та отримували солодкі подарунки. Учасники весело та з містовно провели час.





пʼятниця, листопада 22, 2019



ВІЧНИЙ БІЛЬ В ПАМ’ЯТІ НАРОДУ

Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки.
День пам’яті жертв Голодомору цьогоріч вшановують 23 листопада.
Багато років минуло відтоді. Час лікує душевні рани, але рану в серці України загоїти неможливо. Вона завжди буде невгамовним болем нагадувати про той період, коли над Україною, над іншими народами колишньої радянської спільноти панував диявол. Країна втратила тоді мільйони своїх дітей. Голодомор приніс багато горя. У нього були об’єктивні й суб’єктивні витоки й наслідки.
Кожного року український народ  у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.
Напередодні дня пам’яті, 21 листопада, користувачі юнацького віку Рибаківської бібліотеки стали учасниками години - спомину «Біль голодних років».
Метою заходу було поглибити знання присутніх про роки голодомору в Україні та його наслідки, виховувати повагу до історичного минулого свого народу, який вистояв і проніс свої традиції через різні випробування.
       Ведучі зазначили, що в історії українського народу є трагічні сторінки, що примушують стискатися людські серця. Також присутні дізналися про причини і наслідки цієї трагедії, переглянули відео – спогад «Про Голодомор на Україні 1932 - 1933 років». Учні 10 класу читали вірші, спогади очевидців тієї страшної трагедії. Також бібліотекар звернула увагу читачів на книжкову виставку «Три колоски закуті дротом», яка зараз діє в бібліотеці. На виставці представлені книги про ті страшні, трагічні часи. В кінці заходу усі присутні вшанували пам’ять невинно загиблих людей хвилиною мовчання.






четвер, листопада 21, 2019



У ЦЕНТРІ ВСЕСВІТУ - ДИТИНА

Діти – це квіти нашого життя! І це не просто гарна фраза. Діти – це найголовніший скарб нашого суспільства. І від того, як ми їх виховуємо, які зерна добра, справедливості, мужності ми в них закладемо, залежить не тільки майбутнє нашої країни, а й майбутнє всього нашого світу.
Всесвітній день дитини відзначається щорічно 20 листопада.
В Рибаківській бібліотеці   постійно проводяться   заходи, спрямовані на виховання у підростаючого покоління правової обізнаності, культури мислення, навичок здорового способу життя тощо. А ще, бібліотекарі допомагають дітям в ефективному пошуку різноманітної корисної інформації.
Цього року з нагоди відзначення цієї дати до бібліотеки завітали наймолодші читачі – вихованці ДНЗ «Перлинка». Для них було проведено бібліоквест під назвою «Все починається з дитинства». Діти активно брали участь у заході. Вони із захопленням слухали уривки із казок та відгадували  їх назви та казкових героїв. Після чого навипередки шукали на полиці із казковою літературою відповідну книгу.
Бібліоквест виявився цікавим і, водночас, корисним. Його учасники  впевнилися у мудрості книжок, побачили різноманіття бібліотечного фонду, вчилися грати у команді та швидко знаходити потрібні книжечки на полицях.
В кінці заходу, за проханням малечі для них було показано мультфільм «Лісові мадрівники».





понеділок, листопада 18, 2019


УКРАЇНА - КРАЇНА НЕСКОРЕНИХ


Згідно Указу Президента України від 09 листопада 2015 року , 21 листопада 2015 року в Україні відзначається День Гідності та Свободи.
В цей день ми вшановуємо наших співвітчизників, які листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод громадян України, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.
До цієї знакової дати в історії України, з метою згадати патріотизм і мужність громадян - учасників   Революції Гідності 2013-2014 років, сформувати  почуття патріотизму, любові до рідної країни,  розвивати бажання стати гідними громадянами України,18 листопада, в Рибаківській бібліотеці  було представлено тематико – іллюстративну полицю під назвою «Події, що змінили долю України».
На виставці було презентовано  нові надходження, які надійшли до бібліотеки. Література за змістом художньго  та документального характеру, яка розрахована на читача різновікової категорії.


пʼятниця, листопада 15, 2019


ДИХАЙ ВІЛЬНО

    15 листопада  в стінах Рибаківської бібліотеки пройшла виховна година для юнацтва  на тему: «Електронна сигарета».

Захід проходив з метою підвести учнів до усвідомленої відмови від паління, що ґрунтується на знаннях про його шкідливі наслідки; допомогти зрозуміти переваги здорового способу життя; виховати дбайливе ставлення до свого здоров’я та здоров’я оточуючих

Бібліотекар акцентувала увагу на підліткових небезпечних шкідливих звичках. Адже життя повне спокус і в силу свого віку молодь активно намагається все спробувати.

Вейп для підлітків перетворився на нову хвилю самоствердження, незалежності, самостійності.
Використання електронних сигарет дійсно набирає оберти і відокремлюється в свою власну субкультуру.
Присутні дізналися наскільки електронні сигарети шкодять здоров’ю, адже токсичні компоненти, які містять у собі вейпи, не менш шкідливі, аніж нікотин у звичайних сигаретах. Також вейпи можуть бути вибухонебезпечними з ризиком пошкодження обличчя, очей. На підтвердження цього учням було продемонстровано відеоролик «Жертви вейпа».  
В кінці заходу  після обговорення почутого та побаченого молодь дійшла висновку,  що найкраща боротьба – це боротьба із самим собою, ніяка електронна чи інша сигарета   не допоможе позбутися пагубної звички покинути курити. Є тільки мета та воля кожного. Тільки сукупність цих якостей дасть позитивний результат.   



середа, листопада 13, 2019


ЧИТАЙ, МІРКУЙ, ЗДОГАДУЙСЯ!

Розвиток мовлення – це не лише збагачення словника, формування звукової, граматичної культури та вдосконалення зв’язного мовлення. Насамперед - це розвиток вміння спілкуватися.
Найважливішою умовою вдосконалення мовної запасу дитини є створення емоційно сприятливої ситуації, мовного середовища, яке сприяє виникненню бажання активно розвивати своє мовлення і брати участь у спілкуванні. Найближча, доступна і захоплююча діяльність дітей - гра.
Свого часу В.О. Сухомлинський писав: «... Не обрушуйте на дитину лавину знань ... - під лавиною знань може бути похована допитливість. Умійте відкрити перед дитиною в навколишньому світі щось одне, але відкрити так, щоб шматочок життя заграв перед дітьми усіма кольорами веселки. Відкривайте завжди щось недомовлене, щоб дитині хотілося ще і ще раз повернутися до того, що вона дізналась».
 З метою розвитку уваги,логічного мислення, зв’язного мовлення, 12 листопада,для користувачів молодших класів було проведено дидактичну  гру «Я почну, а ти закінчуй».
Гру було поділено на три етапи»: « Мами та малята», «Дім тварин та рослин», «Школа дружби». Діти активно брали участь у грі. Вони яскраво виражали свою думку, продовжували вміло речення та придумували нові завдання для своїх однокласників.
Між грою і мовленням тривав  двосторонній зв'язок: з одного боку мовлення дитини розвивалось і активізувалось під час гри, з іншого сама гра вдосконалилась під впливом і збагаченням мовлення.
 В кінці заходу малечі було запропоновано переглянути та обговорити  мультфільм «Котигорошко» у сучасному форматі.






пʼятниця, листопада 08, 2019


МАНДРІВКА У КРАЇНУ 
ПИСЕМНОСТІ
Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Її порівнюють з калиною, бо вона така ж красива, її порівнюють зі співом солов'я, бо лине вона, як ніжна пісня співучого соловейка.
Щороку, 9 листопада, Україна відзначає чудове свято – День української писемності та мови. Напередодні цієї дати, 8 листопада, Рибаківська  бібліотека запросила своїх користувачів, учнів 3 класу Рибаківського ЗЗСО  до участі у вікторині «Мови чисте джерело».
У ході заходу учасники  пригадали історію виникнення свята, дізналися багато цікавих фактів про мови народів світу, познайомились з легендою про походження української мови та брали участь у конкурсі  на звання кращого знавця рідної мови.
В кінці заходу бібліотекарі закликали читачів шанувати і любити рідну мову, піклуватися про неї, захищати, розкривати для себе її велич й могутню силу.























четвер, жовтня 31, 2019



ТАКА РІЗНА ЕНН ...
«Така різна Енн» - так називалась презентація циклу книг Люсі - Мод Монтгомері  «Енн…», яка була проведена 30 жовтня з нагоди 145-річчя з дня народження письменниці.
«Канадська письменниця Люсі - Мод Монтгомері народилася 30 листопада 1874 року, на острові Принца Едварда. Друзі звали її просто Мод. Після смерті матері  вона проживала з дідусем та бабусею. Закінчивши народну школу, вчилася у Коледжі Принца Уельського у Шарлоттауні, а потім в Університеті Дальхаузі в Галіфаксі, Нова Шотландія. Після закінчення університету працювала вчителькою. Померла Монтгомері 24 квітня 1942 року.
Книжки легендарної канадської Люсі – Мод Монтгомері вже понад століття користуються величезним успіхом у всьому світі. За їхнім сюжетом знято популярні кінофільми, створено   театральні постановки. Нещодавно наша бібліотека поповнилася чотирьохтомником книг Л. Монтгомері.», – так розпочала презентацію серії книг «Енн із…» бібліотекар Рибаківської бібліотеки.
Після цікавої розповіді,бібліотекарі з задоволенням презентували ці книги читачам юнацького віку та   запропонували продегустувати новенькі книги автора.
Читачі, які вже читали ці книги, поділились враженнями та розповіли   чому саме їм сподобалась ці романи.  





пʼятниця, жовтня 25, 2019


     А ПАМʹЯТЬ СВЯЩЕННА
     
    Однією із жахливих сторінок ХХ століття є Друга світова війна 1939-1945 рр., яка торкнулася і нашої країни. Саме під час цієї війни розпочалось довге і криваве протистояння наших співвітчизників за визволення нашої держави.      Тяжкий шлях визволення України тривав з 1942 до 1944 рр., попри гіркоту поразок ми вирвали перемогу у ворога звільнивши нашу державу. Саме цим подіям і була присвячена виховна година - хронограф «Рокам ніколи памʹяті не стерти» для учнів 5 - 6 класів. 

     Мета заходу: розвивати розуміння, почуття жалю, співчуття та виховувати високу повагу до людей, які перенесли на своєму життєвому шляху важкі роки війни , вшанування загиблих у часи війни та збереження в пам'яті подій того страшного періоду в історії українського народу. Читачам  розповіли про те, що 28 жовтня вся Україна відзначає річницю визволення від німецько - фашистських загарбників.  75 років тому останній фашист покинув землю нашої Батьківщини.  Але до цього дня потрібно було пройти кілометри шляху, спочатку відступаючи, залишаючи фашистові наші краї, але потім з новими силами, зібравшись кинутися на ворога знову і вже гнати їх до кордону не зупиняючись.   
      Наприкінці заходу діти мали змогу подивитись документальний фільм «Визволення України». Читачі з великою увагою слухали бібліотекаря з цікавістю дивилися фільм, а деякі після заходу виявили бажання почитати книги про війну в Україні.





неділя, жовтня 13, 2019



ВІД КОЗАКІВ ДО КІБОРГІВ

11 та 12 жовтня у стінах Рибаківської бібліотеки – філії пройшла  низка заходів до відзначення Дня українського козацтва та Дня Захисника України – історична година «Наш край – історії скарбниця» та година вшанування «Сила нескорених».
Метою заходів  було створити наочні паралелі між запорозькими воїнами та воїнами АТО, виховати патріотичні почуття до рідної землі, до захисників України та взаємоповагу один до одного, прищепити інтерес до героїчного минулого держави та сьогодення.
Тарас Григорович Шевченко у своєму посланні писав «У своїй хаті – своя сила і правда, і воля…». Тож кожен громадянин України повинен шанувати тих, чий святий обовʹязок – захищати свою хату, боронити свою правду – своєю силою і своєю волею. Як колись для козака почесним обовʹязком була служба в Запорізькій Січі, так і сьогодні захищати рідну землю – це почесний обов’язок для наших юнаків.

понеділок, жовтня 07, 2019


СЕРЦЯ ВІДДАЄМО ВЧИТЕЛЮ

Щороку, у першу неділю жовтня, в школах усі радісно вітають учителів із професійним святом — Днем вчителя. Це прекрасна нагода подякувати їм за невтомну працю і безмежне терпіння. 
6 жовтня , як і кожного року, в бібліотеці зібрались шановані в Рибаківці люди -  вчителі - пенсіонери, члени  клубу «Жіноче крило»  на бібліотечний уїк - енд «Для тих, чия професія від Бога». З щирими привітаннями звернулись до вчителів користувачі Рибаківської бібліотеки – філії  учні Рибаківського ЗЗСО. На честь вчителів лунали вірші та пісні, а вже потім піснями та  словами вдячності вітали вчителів  колишні учні, члени вокальної групи «Глорія» .  Усі присутні весело і змістовно провели час.




пʼятниця, жовтня 04, 2019


КОРИФЕЙ УКРАЇНСЬКОЇ ПРОЗИ

17 вересня українці відзначатимуть 155 років від дня народження видатного українського письменника М. Коцюбинського.
З метою ознайомити читачів бібліотеки   з творчим та життєвим шляхом письменника, 4 жовтня було представлено тематичну полицю під назвою «З плеяди славетних». На полиці були виставлені різноманітні твори, збірники, а також цікаві вислови знаменитого українського письменника.



неділя, вересня 29, 2019



ХТО БАГАТО ЧИТАЄ,
ТОЙ БАГАТО ЗНАЄ

Картинки по запросу бібліотека
З метою популяризації   бібліотеки та книги, підняття престижу професії бібліотекаря, залучення та заохочення   читачів до бібліотеки та до читання, 28 вересня був день відкритих дверей для усіх категорій читачів. Незважаючи на холодну погоду за вікном, ми намагалися створити якнайтеплішу атмосферу у стінах нашої оселі. Для відвідувачів пройшов тренінг під назвою «Бібліотека – територія єдності».