Книга - це джерело освіти, знання і якщо збагачення, то збагачення культурного і душевного. (Рильський М.)

середа, квітня 29, 2020



КАРАНТИН - ВИПРОБУВАННЯ

Нові умови для роботи, взаємодії та відпочинку у чотирьох стінах часто стали випробуванням для багатьох сімей.  Все не так, як було раніше.
Тривога, страх, хвилювання  підсилюють напругу у родинних стосунках, а обмежений простір підвищує дратівливість і відчуття ув‘язнення.
Сьогодні усі переживають те, чого ніколи не переживали раніше – отже доводиться адаптуватися до нових умов родинної взаємодії. Тому в нових умовах слід переглянути розподіл обов’язків та організації простору.
Карантин - це не привід поринути у світ гаджетів та блукати в них без приводу та сенсу. Це чудова можливість вчитися, пізнавати цікаве та мандрувати світом книжок, де криється багато цікавого, корисного, повчального.
Карантинні обмеження не можуть зупинити процес навчання, самовдосконалення та проведення дозвілля із задоволенням . Швидше навпаки – вони розширюють можливості отримати нові знання та навички.
Бібліотекарі Рибаківської бібліотеки, як і обіцяли, на сьогоднішній день, рекомендують посилання на сайт MIR KNIGI. ORG   https://a.mir-knigi.org/ 
Дорогі читачі, тут ви знайдете багато цікавих книг жанром та віковою категорією, і зможете прочитати книгу, яка вам сподобалась безкоштовно. Також на сайті є змога не тільки читати, а й слухати аудіокниги  без реєстрації .
Бережіть себе та один одного.







Джерело: 

пʼятниця, квітня 24, 2020



СТОРІНКАМИ ЧОРНОБИЛЬСЬКОГО ЛИХА



...Вже лелека не в'є там гніздечко,

Не лунає там пісня і сміх,
Наче сироти, стали містечка
Без людей нерозумних своїх.






Чорнобиль — нестерпний біль нашого народу, знак   біди, яка не знає ні відстані, ні кордонів. Це екологічна катастрофа, яка не має аналогів за обсягами забруднення природного середовища, негативного впливу на здоров'я та психіку людей, їхній побут і соціально - економічні умови життя.
Трагедія на Чорнобильській атомній електростанції є наймасштабнішою техногенною катастрофою в історії людства. Минуло 34 роки з того моменту, як у нерівний бій з ядерною стихією вступили чоловіки й жінки, чий подвиг назавжди увійшов до літопису мужності  та патріотизму українського народу. А дзвони Чорнобиля б'ють на сполох, попереджуючи про загрозу неконтрольованого атому.
В Рибаківській бібліотеці – філії, з метою вшанування пам'яті жертв Чорнобильської трагедії та віддати шану учасникам ліквідації наслідків катастрофи, було заплановано захід (актуальний репортаж) під назвою  «Коли здригнулася земля».
Але , через незручності у зв’язку із запровадженим карантином, зібрання масових заходів у закладах культури заборонено. Тому бібліотекарі рекомендують низку посилань на сайти, на яких читач зможе читати онлайн книгу на дану тематику.

















https://mybook.ru/author/evgenij-novikov-5/gorkie-travy-chernobylya/read/











https://mybook.ru/author/svetlana-aleksandrovna-aleksievich/chernobylskaya-molitva-hronika-budushego/read/?page=2











https://avidreaders.ru/read-book/chernobyl-bolshaya-lozh.html







субота, квітня 18, 2020


СВІТЛЕ СВЯТО - ВЕЛИКДЕНЬ

Одним із найголовніших для кожного християнина свята, яке приносить багато радості і душевної теплоти є Великдень. Це дійсно Великий День, який прославляє Воскресіння Ісуса Христа . Він знаменує собою перемогу над смертю і надію на вічне життя.
Це свято має свої традиції, які збереглися протягом багатьох століть. Так як Великдень  – найяскравіша ознака всього живого і оновленого, то головними символами цього дня вважаються Життя (паски і розфарбовані яйця), Вода і Благодатний Вогонь.
З давніх часів зберігається в Православній Церкві благочестивий звичай дарувати на свято Пасхальні яйця. Цей звичай бере свій початок від святої рівноапостольної Марії Магдалини, коли вона, після Вознесіння Господнього, прийшла в Рим для проповіді Євангелія, стала перед імператором Тиверієм і, піднімаючи йому червоне яйце, сказала: "Христос воскрес!" починаючи в такий спосіб свою проповідь.
         За прикладом рівноапостольної Марії Магдалини ми тепер даруємо на Пасху червоні яйця, сповідуючи животворну смерть і Воскресіння Спасителя - дві події, що Пасха поєднує в собі. Пасхальне яйце нагадує нам про один з головних догматів нашої віри і служить видимим знаком блаженного воскресіння мертвих, запоруку якого ми маємо у Воскресінні Ісуса Христа - Переможця смерті і пекла.
Також на Великдень завжди печеться солодка  паска, її також прийнято освячувати в церкві. Печеться паска в четвер перед святом , а в ніч з суботи на неділю освячується. Паска символізує те , як Христос куштував з учнями хліб, щоб вони увірували в його воскресіння. Випікається паска з дріжджового тіста у великих циліндричних формах. Паска може зберігатися до 40 днів. У давнину, шматочок від освяченого паски вважався лікувальним, зараз же багато хто про це навіть не знає.

         Для маленьких наших читачів пропонуємо переглянути низку мультфільмів про Великдень українською мовою. 

ВЕЛИКОДНЯ КАЗОЧКА


ЗАГУБЛЕНА ПИСАНКА


МИШКИ НА ВЕЛИКДЕНЬ ПАСОЧКУ МІСИЛИ


ПИСАНКА - ЧАРІВНЕ ЯЙЦЕ


ГРИЦЕВІ ПИСАНКИ



     Прийміть найщиріші вітання з нагоди найбільшого  християнського свята Воскресіння Христового! Нехай Ваші душі будуть світлі, чисті, як Великодній рушник і веселі, як райдужні писанки. Хай церковні дзвони Великодня принесуть у Вашу оселю радість, віру, надію і любов.

Христос Воскрес!
Воістину Воскрес!




Джерело: http://odb.te.ua
                  https://erudyt.net/
                  https://www.youtube.com/

понеділок, квітня 13, 2020



МОЇ ПРАВА – МОЯ ФОРТЕЦЯ

Щоквартально, на базі  Рибаківської бібліотеки - філії,  проходять засідання правового клубу «Пульс».
    Заходи проходять з метою ознайомити дітей з реалізацією їх прав, з порушеннями прав дитини, сприяти поширенню правової культури та освіченості в дитячому середовищі,  розвивати творчі здібності дітей, виховувати бажання вивчати, поглиблювати правові знання,  доброзичливість, людяність, відповідальність.
На 13 квітня, згідно річного планування, у нашій бібліотеці було заплановано правовий орієнтир під назвою «Мої права – моя фортеця», учасниками якого мали бути члени правового клубу «Пульс».
Оскільки в період карантину заборонено зібрання будь – яких масових заходів, бібліотекарями Рибаківської бібліотеки – філії запропоновано посилання на сайт Національної бібліотеки України для дітей. У рубриці «Права дітей» читач матиме змогу познайомитись із:  



Закріпити свої знання діти зможуть переглянувши відео:
         Конвенція ООН про права дитини
Конвенція про права дитини;


Дорогі наші читачі, в котрий раз ми з вами переконуємось, що карантин   можна використовувати з користю. Отож тримаймося цього лозунгу.


Джерело: http://www.chl.kiev.ua/








вівторок, квітня 07, 2020


НЕ ГАЙТЕ ВІЛЬНОГО ЧАСУ

Сайти, на яких можна завантажити 
безкоштовні електронні книги 

Зазвичай, пошук сайтів, на яких можна скачати  книги чи то українською, чи іноземною мовою займає більше часу та зусиль, ніж на скачування самих книг. Тому ми пропонуємо вам підбірку сайтів, де можна скачати художні та наукові книги українських та зарубіжних авторів без реєстрації, надсилання смс та інших ускладнень.
Книги українською мовою
Українська мова – це мова не тільки українців, спілкуватися нею мають право мешканці України всіх національностей з потреби гуртуватися, з необхідності доходити порозуміння й ладу в спільному домі. (Віталій Радчук)
Книги таких сучасник авторів як Василь Шкляр, Люко Дашвар, Любко Дереш та багатьох інших, а також всесвітньо відомі класичні твори Віктора Гюго, Еріха Марії Ремарка, Оноре де Бальзака та ще чимало інших авторів, книгами яких ви захоплюєтесь, ви зможете знайти і завантажити на цих сайтах:
Книги російською мовою
Російська мова – мова, створена для поезії, вона надзвичайно багата і примітна головним чином тонкістю відтінків. (Проспер Меріме)
Захоплюєтесь поезією Олександра Пушкіна, вкотре хочеться перечитати «Майстра та Маргариту» чи Вам просто хочеться читати класику, наукову літературу, книги з мистецтва,  історії, психології в перекладі на російську мову, тоді завантажуйте їх тут:

Книги англійською мовою
Ні ви, ні я не розмовляю англійською, але є деякі речі, які можна сказати тільки англійською мовою. (Аравінд Адіга)
Англійська мова є однією з найбільш розповсюджених мов у світі, державною мовою багатьох держав та мовою міжнародного спілкування. Її знання значно допомагає Вам як у повсякденному житті, так і, скажімо, коли Ви подорожуєте чи проходите співбесіду при працевлаштуванні. Тому не забувайте поповнювати свій словниковий запас:

Книги польською мовою
Польська мова має правопис в сто разів легший, ніж в інших мовах світу! Навіть граматика не така вже й складна. (Jan Miodek)
Польська мова хоч і дуже схожа на нашу рідну – українську, та все ж має слова, які зовсім вже не співзвучні із знайомими нам відповідниками. Як на мене, польська мова є цікавою та приємною для слуху, переконайтесь:

Книги французькою мовою
Скажи, що кохаєш мене і скажи це французькою. (Jarod Kintz)
Французька – мова кохання. З чим асоціюється ця мова у вас: з французьким поцілунком, смачними круасанами, Парижем та Ейфелевою вежею, променадами над Сеною? Відчуйте милозвучність та всю красу французької, читаючи книги за чашечкою кави з круасанами, закутавшись у плед:


понеділок, квітня 06, 2020


ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ 
МУЛЬТФІЛЬМІВ
В 2002 році, Міжнародною асоціацією анімаційного кіно, 6 квітня було проголошено Всесвітнім днем мультфільмів.
Чи є на світі малюки, які не люблять мультиків? Веселі, кумедні та симпатичні персонажі так захоплюють! Тим паче, що в багатьох із них є свої таємниці.
            Варто сказати заповітне слово мультфільм, як дитина з усіх ніг бiжить до екрану. Адже мультик – це жива казка. І не важливо, яке дійство розвертається на екрані, стежити за яскравими персонажами так цікаво!  
Мультфiльми, як і читання, є засіб виховання дитини. Без сумніву, події, що відбуваються у мультфільмі, розвивають уяву і мислення малюка, формують його світогляд. Персонажі улюблених мультфільмів – друзі дитини. Вони вчать її взаємодіяти з навколишнім світом, формують уявлення про добро і зло, вчать справлятися з труднощами.

На 6 квітня у Рибаківській бібліотеці - філії, для читачів 2 – 3 класів, було заплановано мульткруїз під назвою «У веселому кінозалі». Не зважаючи на запроваджений карантин наш кінозал не відмінився. Ми пропонуємо для наших маленьких користувачів та їхніх батьків посилання на сайт «Казкар» ( http://kazkar.info/ua/multfilmi/2/ ), де можна переглянути мультфільми українською мовою.
      Також на цьому сайті можна читати вірші, казки, легенди, відгадувати загадки. А ще у дітей є змога грати у рухливі та розвивальні ігри, до яких вони можуть залучати своїх батьків, які розміщені у рубриці «Все для дітей». Також можна не тільки дивитись мультфільми, а й слухати казки он – лайн. Адже сайт містить цікаві рубрики як для дітей, так і для дорослих. Отож запрошуємо усіх до приємного та корисного перегляду. Використовуйте каратантин з користю.



Джерело: http://kazkar.info/

середа, квітня 01, 2020



КАРАНТИН З КОРИСТЮ


Обласні бібліотеки пропонують віртуальним користувачам в умовах карантину скористатися доступом до бібліотечних онлайн - ресурсів та отримати онлайн - послуги 



Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека:
  • Вебсайт Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки (http://www.reglibrary.mk.ua/):
  • регіональний інформаційний портал «Прибужжя» (http://www.regportal.mk.ua/), на якому представлена інформація щодо розвитку Миколаївської області;
  • блог «Книжковий континент» - для тих, хто любить книги і читання (http://booknazy.blogspot.com/);
  • електронний каталог (http://opac.mk.ua/), де представлена інформація про наявні у фонді бібліотеки видання з усіх галузей знань;
  • «Електронна бібліотека місцевих видань»  (http://www.reglibrary.mk.ua/index.php/elektronna-biblioteka-mistsevikh-vidan/elektronna-biblioteka-mistsevikh-vidan-v-flippingbook), де представлені видання минулих століть та  сучасні;
  • віртуальні виставки (http://www.reglibrary.mk.ua/index.php/virtualni-vistavki);
  • безоплатні правові консультації фахівців у рамках загальнонаціонального право​просвітницького проєкту «Я МАЮ ПРАВО!», що реалізується Міністерством юстиції http://www.reglibrary.mk.ua/index.php/qya-mayu-pravoq;
  • віртуальна довідкова служба, що безкоштовно надає відповіді на запити - тематичні, фактографічні (відомості про конкретну подію, організацію, знамениту людину та ін.), уточнюючі  (наявність документів у фонді, уточнення елементів бібліографічного опису);
  • електронна доставка документів, що надає можливість замовити у бібліотеці статтю із журналу, газети, окремі розділи книги (до 30 сторінок) та отримати матеріали на свою електронну пошту (вартість послуги: сторінка – 3 грн).

 Соціальна мережа «Фейсбук»:

Миколаївська обласна бібліотека для юнацтва:   
Вебсайт Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва (http://unbib.mk.ua/):
блог “Вітер з бібліотеки” (http://blog.unbib.mk.ua/) - усе для усіх;
електронний каталог (http://82.207.41.232:8080/library/DocSearchForm), де представлена інформація про наявні у фонді бібліотеки видання з усіх галузей знань;
віртуальна бібліографічна довідка, що безкоштовно надає відповіді на запити віртуальних користувачів- тематичні, фактографічні, уточнюючі та ін.(http://unbib.mk.ua/index.php/questans/topiclist/3.html);
електронна доставка документів, що надає можливість замовити у бібліотеці статтю з журналу, газети, окремі розділи книги (до 15 сторінок) та отримати матеріали на свою електронну пошту;
Школа інформаційного комфорту (http://unbib.mk.ua/index.php/2015-02-09-13-48-46/85-2015-02-09-12-57-54.html) відеоуроки з бібліографічного опису;
#Залишаймосявдома. Поради психолога (https://youtu.be/kj7e1iYnhbQ), як не піддаватися паніці під час карантину;
#БібліотеканаКарантині: йога он-лайн (http://unbib.mk.ua/index.php/2009-06-02-17-23-57/34-2009-06-02-17-14-16/4086-2020-03-19-07-23-56.html);
#БібліотеканаКарантині: флешмобимо (http://unbib.mk.ua/index.php/2009-06-02-17-23-57/34-2009-06-02-17-14-16/4094-2020-03-23-15-12-14.html) бібліотекарі закликають молодь брати участь у флешмобах;
Ігромікс (http://unbib.mk.ua/index.php/2015-02-09-13-48-46/112-2017-02-23-09-57-22.html) різноманітні навчальні ігри, тести, вікторини;
Читай українське! (http://unbib.mk.ua/index.php/2015-02-09-13-48-46/98-2015-06-23-14-40-12.html) бібліотекарі знайомлять з новинками та класикою української літератури;
Книга в кадрі (http://unbib.mk.ua/index.php/2015-02-09-13-48-46/88-2015-02-09-14-29-12.html) буктрейлери на твори світових авторів;
Свіжа преса до ранкової кави (http://unbib.mk.ua/index.php/2015-02-09-13-48-46/97—q-q/4102-------ix.html) ознайомлення з новими періодичними виданнями.
     Соціальна мережа “Фейсбук”:
офіційна сторінка МОБЮ   
також під хештегами: #bookclub, #книжкові_рекомендації, #bookhistory бібліотекарі розповідають про письменників іменинників і читають книжки з бібліотечного фонду бібліотеки.

Миколаївська обласна бібліотека для дітей 
ім. В. О. Лягіна

Віртуальні ігри подорожі:
«Стежками пригод Всеволода Нестайка» - https://golir76.wixsite.com/-vsevolod-nestayko ,
«Діти капітана Гранта» - https://golir76.wixsite.com/childrencaptaingrant ,
«Бібліотека в режимі 24/7» http://www.laginlib.org.ua/elektronni-resursy/biblioteka-v-rezhymi-24-7/   - електронна презентація з посиланнями на електронні ресурси та послуги бібліотеки, якими можна скористатися під час карантину.