Книга - це джерело освіти, знання і якщо збагачення, то збагачення культурного і душевного. (Рильський М.)

пʼятниця, лютого 23, 2024

 

  ЛЮТИЙ,ЛЮТИЙ 2022

     24 лютого 2022 року. Ранок.  Україну чорною хмарою накрила страшна  звістка - розпочалася війна. Українці прокинулись в іншій реальності: небо розривало ревіння російських винищувачів, на українські міста летіли російські ракети, станції метро перетворились в укриття. В цій новій реальності більше не існувало поняття абсолютної безпеки. Перші дні війни були дуже емоційними і страшними. Коли не знаєш, що робити, не встигаєш за новинами. А через ці новини не можеш нічого робити…

     В Рибаківській бібліотеці, 23 лютого відбулася презентація книги авторів Д.Бурої та Є.Подобної «Лютий,лютий 2022» 

Про що ця книга?  

Щоб не дозволити нікому переписати нашу історію, вплести те, чого не існувало, як роблять росіяни, коли на чорне кажуть біле,  автори  вирішили зібрати спогади людей про перші дні повномасштабної війни. Щоб пам’ятати... .

      На захід було запрошено учнів 11 класу Рибаківського ліцею.

    Мета заходу: ознайомити читачів з новою українською літературою про сучасну війну та новими українськими авторами.

   До цього заходу була експонована тематично-іллюстративна виставка «Україна. Війна 2014-2024».




вівторок, лютого 20, 2024

 Українську рідну мову в дар дали мені батьки

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно запроваджено у листопаді 1999 року тридцятою сесією Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.      

Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячної еволюції кожного етносу.


З метою виховання шанобливого ставлення до рідної мови, турботи про її чистоту та багатство, збереження як нематеріального культурного спадку та з нагоди Міжнародного дня рідної мови, у Рибаківській бібліотеці було розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Українську рідну мову в дар дали мені батьки». 

Виставка представлена розмаїттям мовознавчих видань, словників, довідників, збірників, які присвячені рідній мові. Також користувачі мали змогу ознайомитись з підбірками поетичних творів, афоризмів, крилатих висловів, віршів про мову.

                 


Розстріляні мрії

     День Героїв Небесної Сотні відзначають щорічно 20 лютого.

       Майдан. Мабуть – це слово знають в усіх країнах світу. Події 2013-2014 років не залишили байдужими нікого в Україні. На Майдані пролилася кров. Так з’явилася «Небесна Сотня» – патріоти, які віддали життя за свої переконання. І тепер для народу України є святим обов’язком вшановувати їх пам’ять.

З метою вшанування подвигу учасників Революції гідності, увічнення громадянської і національної відданості, сили духу і стійкості громадян та з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні у Рибаківській бібліотеці пройшла година скорботи «Розстріляні мрії». Учасники клубу «Пульс», що були присутні на заході, спілкувалися на теми мужності українців, честі і гідності нації, захисту ідеалів демократії, відстоюванні прав і свободи людини. Присутні переглянули відеоролики про героїчні моменти на Майдані Незалежності. Зробили висновки, що мільйонам українців події на Майдані допомогли усвідомити, що бути патріотом України – це значить не лише безмежно любити свою країну, а й віддавати за неї своє життя.

     Безсмертні душі Небесної сотні відійшли в небеса, але вони вічно житимуть в народній пам’яті, бо «Герої не вмирають!


пʼятниця, лютого 16, 2024

                                        Україна – це ми!

Згідно Указу Президента, тепер щороку 16 лютого в Україні на державному рівні відзначають  День єднання. Цього дня закликають вивішувати національні прапори та прикріплювати до одягу синьо-жовті стрічки.


З метою формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття любові до України, пошани до видатних вітчизняних історичних діячів, готовності до виконання громадянських і конституційних обов’язків, у нашій бібліотеці пройшла інформаційна хвилина єдності «Україна – це ми!» Учні, що зібралися у бібліотеці, дізналися про історію виникнення свята, вшанували загиблих хвилиною мовчання, усвідомили, що саме вони – майбутнє України, і саме від них, від їх світогляду залежить те, якою буде наша країна в майбутньому.

    На заході прозвучали вірші Л. Костенко «Усе моє, все зветься Україна», Ю.Хандожинської «Одна Україна», І Січовика «Рідний край» та Л. Савчук «Моя Україна – це пісенька мами…». Також бібліотекарка наголосила про важливість єдності в країні, збереження рідної мови та національних традицій.




понеділок, лютого 12, 2024

 Подаруй бібліотеці книгу українською!

Незабаром на нас чекає чудове свято – Міжнародний день книгодарування, який святкують з 2012 року і припадає він на 14 лютого. Традиційно у цей день люди обмінюються книгами: дарують їх один одному чи навіть перехожим, залишають у поштових скринях, в книгарнях, бібліотеках.

Тож і наша бібліотека приєднується до святкування Дня книгодарування  і оголошує   акцію «Подаруй бібліотеці книгу українською!».   Мета заходу – надихнути людей подарувати книгу бібліотеці та дати змогу іншим читачам познайомитися з вашими вподобаннями.

У цей непростий час, бібліотека потребує оновлення та поповнення фонду новими сучасними українськими книгами. Тож, якщо ви маєте вдома українські книги, які вже прочитали і не користуєтесь ними, то подаруйте їх бібліотеці. Наші користувачі залюбки будуть їх читати, а книги отримають другий шанс на існування. Колектив бібліотеки буде щиро вдячний за кожну подаровану книгу.  

Ми вдячні ВСІМ, хто вже долучився до акції! Відгукнулося дуже багато людей, серед яких є письменники і перекладачі.

                     Книги до Акції від наших читачок :

Подаровані книги від київської письменниці та перекладачки Марії Веліканової:

Подарунок від авторки Валерії Малахової:

Отримали чергову посилку від небайдужих до читання і бібліотек, Людей!

Подарунки від наших друзів із Західної України!

До Акції долучилися Скороходов Олекандр, Щеглова Наталія та Шуляк Людмила:

Нові подарунки від Чучаліної Валентини:

вівторок, лютого 06, 2024

                                          Інтернет без меж

Для успішної адаптації в сучасному суспільстві громадянам потрібні знання в сфері інформаційно-комунікаційних технологій. Якщо забезпечені представники середнього віку змогли впоратися з викликами сьогодення, придбати комп’ютер, самостійно навчитися працювати на ньому, освоїти інтернет-технології, то інші, особливо незахищені верстви суспільства, які не мають такої можливості, виявилися в скрутному становищі.

Тож до Дня безпечного Інтернету, наша бібліотека проводить безоплатне інтернет-навчання людей старшого віку «Інтернет без меж» для отримання навиків роботи на комп’ютері та в мережі Інтернет. Мета цього навчання – безкоштовно допомогти людям старшого віку активно користуватися послугами Інтернет, новими технологіями для отримання всієї доступної в Україні інформації та всіх сучасних можливостей цифрового суспільства.

 Під час навчаня,усі бажаючі, набувають знання, навички та вміння роботи  на комп’ютері; вивчають основні текстові та поштові редактори; набувають практичні знання з ділового та особистого листування, друкування, відправлення копій документів, читання газет в електронному варіанті;  навчаються здійснювати відеовиклики для спілкування з друзями і родичами; здійснюють пошук інформації в Інтернеті та зберігають її.