Книга - це джерело освіти, знання і якщо збагачення, то збагачення культурного і душевного. (Рильський М.)

середу, квітня 27, 2022

 

         НАЙКРАЩЕ СЕЛО РИБАКІВКА



   Пріоритетним напрямком виховання дітей та молоді в національній системі освіти є патріотичне виховання. На рівні із системою освіти велика роль у процесі формування ідеології патріотизму у молодого покоління належить саме бібліотекам. Який же патріотизм, з якими якостями і рисами ми повинні формувати його у користувачів? Серед характерних ознак патріотизму визначається:
- розуміння і сприйняття української ідеї;
- сприяння розбудові державної незалежності;
- засвоєння національних цінностей: української культури, мови, прищеплення шанобливого ставлення до історичної пам’яті;
- військово-патріотичне виховання тощо.
   Але одне з чільних місць належить вихованню любові і дбайливого ставлення до рідної землі, – своєї “малої батьківщини”, її історії, поваги до народних традицій і звичаїв, фольклору, любові до рідної природи. Нема в людини місця дорожчого, ніж те, де вона народилась, землі, на якій зросла… Щоб по-справжньому любити рідний край, його слід добре знати, необхідно вивчати його історію, мову, культуру. У зв’язку з цим одним з пріоритетних напрямів патріотичного виховання молоді є краєзнавство.
   Саме краєзнавча робота посідає важливе місце в діяльності нашої бібліотеки з тим, щоб за допомогою краєзнавчих матеріалів сприяти вихованню у молоді патріотизму, національної свідомості, високої моральності.
   Бібліотечне краєзнавство – складова частина загального краєзнавства, особливості якого обумовлено специфікою бібліотечної справи. Його мета – виявити, зібрати і надати для використання всі матеріали, пов’язані за змістом з певною місцевістю, яка для її населення є рідним краєм; забезпечити бібліографічну інформацію за допомогою цікавих форм і методів популяризації краєзнавчої літератури; залучати молодь до активного пізнання рідної землі.
    В нашій бібліотеці зібрано багато матеріалу по рідному краю. Цей матеріал збирався роками . Тут є все: від стародавніх легенд до сьогодення.
    Що ж робити, якщо ви полюбляєте подорожувати  і приїхали в наше село, не знаючи його.Чим себе зайняти в умовах віни, коли всі фільми та серіали вже переглянуті, а ходити на берег категорично заборонено.
 Ми знаємо чим вас зацікавити!
   Починаючи з 26 квітня в нашій бібліотеці проводяться віртуальні екскурсії під назвою «Мій край-де народився і живу». Аудиторія –ВПО(внутрішньо переміщені особи), які в умовах війни змушені були переселитися в Рибаківку.  Ми підготували добірку дуже цікавих матеріалів про наш край. В бібліотеці постійно діє виставка «Найкраще
 село-Рибаківка».   Також до уваги відео про Рибаківку- «Мис Аджіяск»

.