Книга - це джерело освіти, знання і якщо збагачення, то збагачення культурного і душевного. (Рильський М.)

понеділок, жовтня 31, 2022

 

Що у морі росте, хто у морі живе.


День Чорного моря. Це свято відзначається у день, коли в 1996 р. шість причорноморських країн – Болгарія, Румунія, Туреччина, Грузія  й Україна – підписали Стратегічний план дій щодо реабілітації та захисту Чорного моря. Цей План був розроблений після проведення всебічних досліджень морського середовища, які показали, що його життєздатність суттєво погіршилась у порівнянні з попередніми трьома десятиріччями. План передбачає здійснення практичних дій, спрямованих на відновлення та збереження довкілля Чорного моря (зменшення забруднення, вдосконалення управління живими ресурсами, підтримку соціального розвитку у спосіб, що не шкодить довкіллю, а також фінансування екологічних проектів). Екологічні організації причорноморських країн відмічають цей день рядом акцій, щоб привернути увагу до деградації морського середовища та проведення необхідних заходів щодо запобігання цьому на регіональному рівні. До цього свята в нашій бібліотеці проведено екологічну вікторину з відповідною назвою «Море-море, світ бездонний». Перед вікториною діти були ознайомлені з мешканцями нашого моря. Всі були надто уважні, тому неправильних відповідей майже не було.




пʼятниця, жовтня 28, 2022

  Навіки в памяті народній.


    Друга світова війна принесла з собою таку безліч трагедій, віроломства і зруйнованих доль, що до цих пір все людство із сумом і гіркотою згадує про ті далекі події, які торкнулися практично всіх на нашій спільній землі. Є суд історії. Вже майже досконально вивчені всі масштаби цієї згубної війни. Її причини, її наслідки. Перемога. Це була перемога зі сльозами на очах. Воєнні дії під час Другої світової війни відбувалися на території України протягом 40 місяців – із 22 червня 1941 року до кінця жовтня 1944 року. За сучасними підрахунками, загальні людські втрати України у 1941 – 1945 роках становлять близько 9 мільйонів людей. 2,3 мільйона українців були вивезені для примусової праці до Німеччини. Цілком чи частково на території республіки було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, без даху над головою залишилися близько 10 мільйонів людей. Також повністю чи частково було знищено понад 16 тисяч промислових підприємств. Підраховано, що загальні втрати економіки України у війні сягнули 40 %.

    У 1941–1944 роках на українській землі були зосереджені головні сили вермахту – від 57,1 до 76,7% загальної кількості дивізій. 607 з них було розгромлено саме на території України.

    У ході визволення України – протягом січня 1943 – жовтня 1944 років на території України радянськими військами проведено 15 наступальних операцій, із них 11 стратегічних і 4 фронтові. Свого апогею битва за Україну досягла в період з осені 1943 до осені 1944 років. Саме на її території у цей період було зосереджено приблизно половину діючої Червоної армії.

    Завершила визволення України Карпатська операція, що розпочалася 9 вересня 1944 року наступом 1-ї Гвардійської армії. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, а 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон України.

    Загалом в боях на території України загинули мільйони радянських воїнів.

    Зараз наш героїчний народ також бореться з загарбниками і ця дата актуальна, як ніколи.

    28 жовтня в стінах Рибаківської бібліотеки відбулася відеопрезентація «Книга пам'яті України розповідає…». В ході якої, користувачі дізналися про стійкість і героїзм українців під час визволення нашої Батьківщини.





























четвер, жовтня 13, 2022

 

ОБЕРІГ ДЛЯ ЗАХИСНИКА


В Україні 14 жовтня  святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови  Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято дуже молоде – День захисників та захисниць України.
Свята усі ці взаємопов’язані і виникали послідовно. День Покрови Пресвятої Богородиці вважається одним із найбільш шанованих свят в Україні. Зі святом Покрови співпадає святкування Дня українського козацтва, бо Пресвята Богородиця в усі часи вважалась заступницею народу України, покровителькою українських козаків та військових, які боронили нашу землю від ворогів.

   «Оберіг для захисника» – таку назву носив захід, що відбувся 12 жовтня у приміщенні Рибаківської бібліотеки. Працівники бібліотеки привітали дітвору зі святами, розповіли про українських козаків та їх звичаї. Дізнались діти також і про те, чому саме Покрова Пресвятої Богородиці є найголовнішим святом козаків.  Анна Антоненко розповіла про українські обереги, про їх значимість

   Із стародавніх часів в Україні, проводжаючи хлопця до війська, матері, сестри, наречені давали йому в дорогу оберіг, що мав захистити солдата в скрутну годину. Сьогодні велика українська родина проводжає своїх синів на захист країни і кожен із нас може зробити свій внесок у збереження незалежності і територіальної цілісності нашої держави. Відомо, що найбільшу захисну силу має оберіг, створений руками дитини. Тому в нашій бібліотеці дівчатка власноруч створили дуже гарні вироби, які пройшли через серця і душі кожної дитини. Плетені жовто- блакитні браслетики були подаровані нашим захисникам. Такі нехитрі речі, зроблені власноруч, найважливіші там, де війна й так не вистачає домашнього затишку.