Книга - це джерело освіти, знання і якщо збагачення, то збагачення культурного і душевного. (Рильський М.)

пʼятницю, травня 08, 2020



ТІЛЬКИ ПАМ'ЯТЬ НЕ СИВІЄ…


«Уклонімось низько до землі тим,
Хто в серці буде вічно жити»



Минають роки, відлітають у вічність, але є дати непідвладні часу. Минуло вже 75 років від Дня Перемоги над нацизмом в Другій світовій війні. Та пам’ять про ті події завжди буде жити в наших серцях.
Велика Вітчизняна війна… Страшна війна ХХ століття, пекуча рана, яка болить досі чи не в кожній родині в Україні. Воїни - переможці проявили   героїзм, стійкість, мужність, билися за кожний клаптик рідної землі, вистояли і перемогли. Для України ціна тієї перемоги жахлива – мільйони людських життів.
Кожен з нас береже в душі щиру гордість за батьків і дідів, які захищали країну, глибоку вдячність тим, хто вистояв і переміг у священній війні, хто віддав своє життя в ім’я миру і спокою, не доживши до сьогоднішніх днів.

      Земний уклін усім, хто бився на фронтах Великої Вітчизняної війни, виніс роки окупації та пекло концтаборів, хто підняв з руїн і відродив рідний край. Подвиг Ваш – безсмертний, пам’ять про Вас – нетлінна, вдячність народу – безмежна.
        З метою збереження пам’яті про героїчний подвиг українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, Рибаківська бібліотека   пропонує  віртуальну виставку книжок художнього та документального характеру «І пам’ять про війну нам книга оживляє» , які є у наявності у фонді. 



Завдання кожної нації – примиритися зі своєю пам'яттю і навчитися дивитись у майбутнє, враховуючи уроки минулого. Довга тінь війни, яка тяжіє над Україною, повсякчас повертає її до модернізаційних проектів і водночас до проживання травматичного досвіду.
Автор перконливо доводить, що дві світові війни, революції, голод, геноциди й чистки, які протягом першої полвини XX століття спустошували Європу, руйнували й заразом творили українську націю, відіграли важливу роль у формування сучасної України. Ця книжка – важливе дослідження масштабів і парадоскальних наслідків масового насильства, яке допомагає зрозуміти складну історію XX століття.
  



Через особисті спогади малолітніх свідків та документальні матеріали збірник розкриває прояви героїзму підлітків та юнацтва у роки Великої Вітчизняної війни.















Книга є першим науковим бібліографічним довідником, у якому подано бойові біографії 95 Героїв Радянського Союзу – партизанів і підпільників, що діяли на тимчасово окупованій території Української РСР у роки Великої Вітчизняної війни.
Біографії доповнюються переліком творів, авторами яких є самі герої, а також ряд наукових і документально – художніх видань, що найбільш повно висвітлюють подвиги партизанів і підпільників, здійснені в боротьбі проти німецько – фашистських загарбників.







Вміщено документи і матеріали, які висвітлюють найважливіші події в історії України з давніших часів до сьогодення, методику їх використання та інші дидактичні матеріали.
Подано найрізноманітніші типи джерел: уривки з літописних свідоцтв, юридично – правових документів, генеалогічних таблиць княжих династій, фольклорних матеріалів, історико – географічних карт із праць відомих істориків, спогадів учасників подій, свідчень іноземців.









Произведения ведущих польских писателей включены в сборник, воскрешают страницы истории второй мировой войны: нападение фашистской Германии в 1939 году, подвиги бойцов Сопротивления и солдат вновь созданного Воска польского, вместе с Советской Армией освобождавшего родную землю, окончательный разгром гитлеризма и начало демократического обновления страны.










В книге помещены художественные произведения и документальные очерки украинских советских писателей и журналистов.
Используя архивные материалы и воспоминания очевидцев, авторы очерков с большой эмоциональной силой рассказали о трагических событиях, происходивших в годы Великой Отечественной войны на Киевщине: о зверствах немецко – фашистских окупантов, сжигавших полностью сёла, о героической борьбе народных мстителей с ненавистным врагом.
Боевое мужество и духовное величие советских людей прославили в своих произведениях  А. Доженко, О. Гончар, А. Шиян, Б. Олейник, П. Осадчук.




У виданні представлено матеріали про причини, перебіг і наслідки однієї з найбільших і найтрагічніших подій в історії Українського народу ХХ століття – Другої світової війни. В основу праці покладено ідею боротьби українського народу за власну Державу.
У книзі проаналізовано події, що відбувались на території України, починаючи від проголошення Карпатської України у березні 1939 р. і завершуючи подіями на Далекому Сході у вересні 1945 р. (на основі значного масиву матеріалів розглянуто основні аспекти формування історичної пам’яті українського народу про Другу світову війну в сучасній Україні).





К весне 1943 года партизанское движение в Белоруссии достигло такого размаха, что немецкое командование вынуждено было создать ГФП – тайную полевую полицию для координации действий карательных и армейских подразделений против «лесных бандитов». Несколько секретных школ специально готовили агентов для внедрения в партизанские отряды, одной из задач которых было уничтожение командиров и комиссаров отрядов. Но все эти меры оказались малоэффективны…Книга «Оборотни тоже смертны» является продолжением романа «Тени Черного леса».








Ці та інші книжки чекають на Вас на полицях нашої бібліотеки. Дорогі наші читачі, ми чекаємо всіх після закінчення карантину.