Книга - це джерело освіти, знання і якщо збагачення, то збагачення культурного і душевного. (Рильський М.)

середа, січня 29, 2025

 Україною жили, за Україну полягли

    Як відомо, 29 січня вся Україна відзначає День пам'яті героїв, які загинули під Крутами. Тому до цієї дати у Рибаківській бібліотеці  була підготовлена тематична полиця під назвою «Україною жили, за Україну полягли». Вона допоможе користувачам бібліотеки краще ознайомитись з історією легендарного бою студентів, який відбувся 29 січня 1918 року поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний схід від Києва. 

 На полицях розміщені видання, матеріали яких містять спогади нечисленних учасників бою, яким вдалося вижити. Є книги для всіх тих, хто цікавиться історією національно-визвольної боротьби нашого народу в 1917-1921 роках.

вівторок, січня 21, 2025

 Соборній Україні – слава нині і повік!

22 січня  ввійшло до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. Це свято об’єднання та єдності нашого народу. Воно нагадує нам, що Україна неподільна, немає окремої Східної чи Західної України. У нас є одна держава і ми єдиний її народ!

До цієї знаменної дати у нашій бібліотеці була розгорнута тематично-ілюстративна виставка під назвою «Соборній Україні – слава нині і повік!», що присвячена основним етапам боротьби українців за збереження соборності, самостійності та незалежності своєї держави. Ідея соборності була і залишається базовою національною цінністю українців. Наразі, коли Росія знову прагне знищити українську державність і окупувати нашу землю, соборність є передумовою успішного опору українців російській агресії.




середа, січня 15, 2025

  Соціальна компетентність особистості як запорука успішної адаптації

Формування соціальної компетентності є одним з найбільш актуальних завдань сучасної особистості, оскільки це визначає її успішність в повсякденному житті, стимуляцію інтеграційних процесів, дозволяючи не тільки адаптуватися, але й активно впливати на життєві події, засвоювати певні соціальні позиції, змінювати навколишню дійсність і самого себе.

Тому у нашій бібліотеці для різновікової категорії населення була проведена  інформаційна година «Соціальна компетентність особистості як запорука успішної адаптації». На захід була запрошена психолог «Центру психологічного здоровя», яка дала визначення,  що таке соціальна компетентність та розповіла про те, як кожна людина повинна вміти слухати, спілкуватися та взаємодіяти з різними людьми та групами, розуміти їх потреби і цінності, вміти співпрацювати та знаходити компроміси.

Також мова йшла про те, що кожний віковий період у житті людини характеризується специфічними способами формування і прояву соціальної компетентності. Такими показниками є суспільне становище, характер діяльності, діапазон соціальних ролей.

На завершення заходу психолог дала поради батькам для покращення адаптації та зміцнення соціальної компетентності у молодших поколінь:

1. Встановлювати приклад. Батьки повині бути прикладом соціально компетентної поведінки, виявляти повагу до інших людей, розуміти емоції та вміти ефективно спілкуватися.

2. Забезпечити можливість для дитини взаємодіяти з рівними собі та відмінними від себе людьми. Організовувати ігри, заходи, заняття.

3. Навчити свою дитину розпізнавати та виражати свої емоції, а також розуміти емоції інших людей. Використовувати ігри, книжки та розмови.

4.     Виховувати толерантність та співчуття до людей.

5.  Підтримувати самостійність та відповідальність, що є важливою якістю соціальної компетентності особистості.


середа, січня 08, 2025

 Cимоненко – поет, якого не скорити

 До 90-річчя від дня народження В.А. Симоненка (1935-1963), українського поета, прозаїка, журналіста у нашій бібліотеці відбувся бібліографічний огляд «Симоненко – поет, якого не скорити».

Під час огляду бібліотекар розповіла здобувачам освіти 7-9 класів про життєвий і творчий шлях Василя Симоненка, що висвітлюють окремі видання унікальних спогадів та цікавих фактів його друзів та колег. Презентувала видання творів поета, збірки поезій різних років видання, окремі твори, казки, байки, літературні статті, нариси.

Бібліотекар наголосила, що в незалежній українській державі творчий здобуток Василя Симоненка оцінюється по-новому. Мірою краси поета стала міра життєвої правди і свободи. Його твори побачили світ, їх читають, на них виховуються покоління громадян України. Твори Василя Симоненка дістали всенародне визнання. Його поезія розлилася піснею по українській землі.

 

понеділок, січня 06, 2025

 Книги для перемоги

    Сьогодні до вашої уваги у Рибаківській бібліотеці розгорнута виставка «Книги для перемоги» видавництва «Білка».

     На виставці представлені книги відомих авторів: Тамари Горіха Зерня «Доця» та «Принцип втручання», Тетяни Цой «Мені байдуже, що люди скажуть», Олександра Вдовиченка «72 записки комбата», Катерини Бабкіної «Мам, пам’ятаєш?», Бориса Артемова «Марік», Віталія Запеки «Цуцик» та інші.

        Все це новітня українська література: ветеранська, волонтерська, мемуари, пригодницька література, сучасна українська проза та поезія для дорослих. Це книги про сучасну Україну та сучасних українців, що є відбитком, відображенням сьогодення. Книги з проникливими історіями та дотепним гумором.

    Деякі з представлених книг уже мають своїх шанувальників. Тож, гадаю, що навіть найвибагливіший читач зможе щось обрати на наших полицях.

       Відкривайте для себе сучасну літературну Україну – яскраву, суперечливу та активну, разом з видавництвом «Білка»! Читайте сучасників та дізнавайтеся, що значить справжнє задоволення від читання!


четвер, січня 02, 2025

 Мій край – моє рідне село

        Краєзнавство – це безцінна скарбниця історичного досвіду багатьох поколін. Воно є своєрідним містком, який поєднує покоління минулі з поколіннями сьогоднішніми і прийдешніми. Саме краєзнавча робота посідає важливе місце в діяльності бібліотеки.
        З метою популяризації краєзнавчої літератури, поглиблення знань дорослих та дітей про історію рідного краю, підвищення культурного рівня населення, прищеплення шанобливого ставлення до історичної пам’яті та  виховання любові до рідної землі у Рибаківській бібліотеці розгорнуто краєзнавчу виставку «Мій край – моє рідне село».

        На виставці представлені краєзнавчі матеріали про наше село, знаменитий острів Березань, історія створення Свято-Миколаївського храму. Присутня тут  література поетів і письменників – краян, паперові видання з історії Миколаївщини та різноманітних подій нашої області.
    Також знайшла гідне місце  серед краєзнавчої літератури книга, до якої увійшли праці істориків і краєзнавців південного краю «ЄДИСАН від А до Я». Альманах допоможе нашим користувачам більше дізнатися про державне утворення Єдисан, що понад три століття існувало на території Миколаївської та Одеської областей.
     Щоб по-справжньому любити свій рідний край, його треба добре знати. Тож, пізнання рідного краю продовжується…