Книга - це джерело освіти, знання і якщо збагачення, то збагачення культурного і душевного. (Рильський М.)

четвер, грудня 26, 2024

                                     Секрети вдалої коляди

Колядки та щедрівки є важливою частиною різдвяного обряду та зустрічі Нового року. Історія колядок древня та достатньо таємнича. Цим пісням вдалося зберегтися ще від дохристиянських часів. Дохристиянський обряд передбачав святкування Коляди – народження нового сонця, тобто – сонцестояння. Це свято є спільним не тільки для слов’янських народів, але й для всієї Європи. 

Колядка - це пісня, яка оголошує про початок нового часу. В християнській традиції колядки виконували функцію величання новонародженого Ісуса Христа і його матері, Діви Марії. Наші предки, так само як і ми, прагнули зимового дива і радості в темну холодну пору року.

Колядування – дуже відповідальне дійство. Колядники – це вісники нового року, нової радості доброї новини: Різдва Христового. Вони несуть в людські оселі світло Святих празників: Різдва, Нового року, Водохреща.

В наш час колядування відроджується як обрядова народна творчість українців та звичай висловлювати добрі різдвяні побажання.

До зимових свят працівники Рибаківської бібліотеки  організували різдвяні посиденьки  під назвою «Секрети вдалої коляди». На захід були запрошені учасники клубу «Жіноче крило», що розповіли,  як приготуватись до Свят-вечора, вдало поколядувати і як зустріти Різдво Христове за народними звичаями. Також у їхньому виконанні прозвучали колядки: «Добрий вечір тобі, пане господарю», « Нова радість стала», «Пречистая Діва» та « Небо і земля».

Вечір пройшов у теплій, затишній і по-справжньому святковій атмосфері.

 

четвер, грудня 12, 2024

 Основи макетування видавничих матеріалів

 У цифрову епоху макетування стало невіємною частиною підготовки як друкованих, так і цифрових видань. Макетування – це процес організації тексту, зображень та інших графічних елементів на сторінці або екрані таким чином, щоб досягти гармонії, функціональності та естетичної привабливості.


Тому 11 грудня наша бібліотека приєдналась до вебінару «Основи макетування видавничих матеріалів», який провела у рамках веб-коучингу «БібліоStudies» спікеркаголовний бібліотекар Регіонального тренінгового центру Тетяна Новохацька.

Під час заходу учасники ознайомились з теоретичними основами макетування, такими як: базові поняття, вимоги до макетів, компоновка, збереження та авторське право.

вівторок, грудня 10, 2024

                        Чи обізнаний ти з правами дитини?

10 грудня міжнародна спільнота відзначає День прав людини. Саме у цей день в 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини – перший універсальний міжнародний акт з прав людини.

Загальна декларація прав людини – важливий і корисний документ. Але в ньому говориться про людей загалом – і жодного слова про дітей. Але ж діти потребують особливої уваги й захисту з боку держави.  Саме тому в 1989 році ООН прийняла окремий документ під назвою «Конвенція про права дитини».  Конвенція - це міжнародна угода, у якій держави беруть зобов’язання дотримуватися прав кожної дитини. І наша держава також підписалася під цим документом, а отже, пообіцяла світові піклуватися про своїх маленьких громадян.

До Дня прав людини у Рибаківську бібліотеку були запрошені учасники клубу «Пульс» на правову вікторину « Чи обізнаний ти з правами  дитини». Також під час заходу бібліотекарка розповіла про те, що  від народження всі люди мають певні права, які гарантовані і захищаються державою. Їх потрібно знати й реалізовувати. Але важливо запам’ятати: поводитись слід так, щоб своєю поведінкою не порушувати прав іншої людини. Незнання закону не звільняє від відповідальності за вчинки, дії або бездіяльність. 


пʼятниця, грудня 06, 2024

                    Є така професія -  захищати Батьківщину

6 грудня відзначається День Збройних Сил України. Це свято з'явилося завдяки відповідній постанові Верховної Ради, якою в 1993 році була відзначена річниця ухвалення закону «Про Збройні Сили України».

В цей день всі громадяни країни висловлюють свою повагу українським солдатам та офіцерам, які в нелюдських умовах боронять мирне життя українців. Український воїн - надійний захисник, відданий патріот і людина, для якої честь, свобода і незалежність важливіші за все. Сьогодні український воїн-захисник є найбільшою гордістю в українському суспільстві.

З нагоди відзначення Дня Збройних Сил України в нашій бібліотеці для юних здобувачів освіти Рибаківського ліцею була проведена година профорієнтації «Є така професія – Батьківщину захищати». Захід був спрямований на ознайомлення юнаків з військовими професіями, виховання глибоких патріотичних почуттів, формування активної громадської позиції щодо єдиної цілісної держави та захисту її кордонів.

Під час заходу бібліотекарка говорила про таку нелегку, небезпечну, але таку потрібну і почесну у всі віки професію – військовий.  Професія військового нині актуальна, як ніколи раніше. Адже, як показав досвід, потрібно завжди бути напоготові, аби захистити свою сім’ю, землю, державу.

Бібліотекарка звернулась до юнаків - майбутніх воїнів з закликом любити та шанувати свою Батьківщину.

На завершення, учасники заходу підвели підсумки, що потрібно гідно нести високе звання захисника України, дорожити честю і бойовою славою Збройних сил, тому що на наших військових покладена священна місія - боронити рідну землю, забезпечувати мирне життя свого народу.

 


понеділок, грудня 02, 2024

                               Бути здоровим – бути сучасним

Щорічно 1 грудня згідно з рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я та Генеральної Асамблеї ООН, прийнятим в 1988 році, відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цей День започатковано з метою підвищення обізнаності населення про епідемію СНІДу, викликану поширенням ВІЛ-інфекції, а також як День пам’яті жертв цього захворювання.

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом в нашій бібліотеці була проведена бесіда-застереження «Бути здоровим – бути сучасним». Під час бесіди здобувачі освіти старших класів отримали знання  про шляхи передачі ВІЛ-інфекції та профілактичні заходи, що здатні захистити від зараження. Дізналися, як вони можуть за допомогою цих знань дбати про власне здоров’я та здоров’я інших і толерантно ставитися до тих, хто живе з ВІЛ-інфекцією.

Присутні з цікавістю прослухали про символ руху проти СНІДу – червону стрічку, ідея якої належить американському художнику Френку Муру та без якої не проходить жодна акція.

Наприкінці бесіди учасники зробили висновки про те, що пропагування здорового способу життя є основним засобом запобігання розповсюдженню інфекції.

  Бесіда пройшла змістовно та корисно.