Книга - це джерело освіти, знання і якщо збагачення, то збагачення культурного і душевного. (Рильський М.)

субота, листопада 26, 2022

     РІК 33. ГОЛОД...ГОЛОД...




Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України. Головне у діяльності бібліотек громади по відзначенню чергової річниці Голодомору і вшануванню пам’яті його жертв – донести правду сучасникам про цю трагедію.

Смуток огортає душу, коли вчитуєшся й осмислюєш рядки архівних документів, вислуховуєш сповнені печалі розповіді очевидців Голодомору, штучно створеного в Україні. Але правду про це повинні знати всі, якою б гіркою вона не була. Саме з цією метою в Рибаківській бібліотеці було проведено годину-реквієм «А свічка плакала в скорботі». Учасники заходу прослухали розповідь бібліотекаря про голодомори, переглянули матеріали з елементами хроніки про передумови створення штучного голоду в Україні. Наприкінці заходу присутні вшанували пам’ять померлих хвилиною мовчання.

Народ України пам’ятає сторінки свого життя, але з часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій Великого Голодомору. А тому варто робити все, щоб їх нащадки, особливо молодь, знали про ті лихоліття, свято берегли їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилось.













неділя, листопада 20, 2022

 

  До Дня Гідності і Свободи


    21 листопада 2022 року в Рибаківській бібліотеці, на виконання Указу Президента України «Про День Гідності та Свободи»   представлено  книжкову виставку «Від слави козаків - до воїнів майдану». В експозиції представлено документи про доленосні події в Україні початку XXI століття – Помаранчевої революції та Євромайдану. Майдан 2004 року та Революція Гідності 2013-2014 років стали символом Свободи і Гідності українського народу. Українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи. Виставка розрахована на широке коло користувачів —  небайдужих до історичних подій нашої держави. Мета виставки: ознайомити користувачів з історією нашої Держави.





 


четвер, листопада 17, 2022

 Толерантність і підлітки


16 листопада увесь світ відзначав Міжнародний день толерантності.

Толерантність – саме те, чого так не вистачає зараз людям.

Що означає поняття «толерантність»? Чи завжди ми в житті толерантні до інших людей? Які якості має толерантна людина і як їх виховати в собі? На ці та багато інших запитань намагалися дати відповідь учасники діалогового майданчику, що відбувся у нашій бібліотеці під назвою "Толерантність і підлітки".

Метою зустрічі було навчить дітей виявляти толерантність до думок, поглядів, поведінки інших людей; розуміти значення толерантності в житті людей та в суспільстві; розвивати вміння висловлювати власну думку; засвоювати навички толерантної поведінки; виховувати терпиме ставлення до інших.

Шлях до толерантності – це серйозна емоційна, інтелектуальна праця і психічна напруга, яка можлива тільки на основі зміни самого себе, своїх стереотипів, своєї свідомості.





середа, листопада 09, 2022

 Бути грамотним - це круто!

     9 листопада українці у всьому світі відзначають надзвичайно важливе свято - День української писемності та мови.

     Ми – українці. Живемо у вільній незалежній державі – Україні. Незважаючи на безліч заборон минулих років, наша мова вистояла та зміцніла! А мова в нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа нашого народу.

  Рідна мова це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається рідною та зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, їх духовне надбання, також рідною мовою називають мову її народу. Українською мовою у світі послуговуються приблизно від 40 до 45 млн осіб; вона є другою чи третьою слов'янською мовою за кількістю мовців  та входить до третього десятка найпоширеніших мов світу.

         Це свято започаткували ще у 1997 р., коли президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови у консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови».

         Дата Дня української мови та писемності припадає на православне свято – День вшанування преподобного Нестора-літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Адже дослідники вважають, що саме з його праці розпочинається писемна українська мова.

         До цього свята, користувачі нашої бібліотеки  переглянули відео-презентацію «Бути грамотним – це круто».

Відео-презентація створена з єдиною метою, щоб викликати в дітей бажання вивчати українську мову, милуватися її красою; прищеплювати і розвивати почуття патріотизму, національної гордості за мову, за тих, хто передав нам у спадок цей національний скарб; виховувати любов до рідної мови, бажання досконало її знати.

 Друзі, говоріть українською, думайте українською, вчіть українську та шануйте її!






четвер, листопада 03, 2022

 

                                   Читаємо українською.



Ірен Роздобудько (справжнє ім’я Ірина) — українська письменниця, ілюстраторка. Володарка відзнак Коронація слова (тричі), Золотий письменник України. Номінувалась на Шевченківську премію 2019 року за книгу Прилетіла ластівочка (2018). Народилася 3 листопада 1962 р. Сучасна українська письменниця, відома як автор захоплюючих і чуттєвих жіночих романів. Сама письменниця може похвалитися досить бурхливої ​​біографією: працювала журналістом, диктором на радіо, телеграфісткою і навіть деякий час виступала в цирку. Всі книги Ірен Роздобудько - це жіночі романи в хорошому сенсі цього слова. Крім письменницької діяльності, вона ілюструє книги інших авторів, грає на гітарі і захоплюється вишивкою бісером. А з творчістю письменниці можна ознайомитися не тільки в форматі прози, а й у віршах.  Народилася Ірен Роздобудько в місті Донецьку в 1962 році, а в 1988 переїхала до Києва, де живе і творить донині. Закінчила факультет журналістики КНУ, працювала журналістом, оглядачем і редактором. Перша книга автора вийшла в 2000 році і відразу зайняла призове місце на конкурсі «Коронація слова». У наступні роки світ побачив більше десяти нових романів молодої письменниці, один з яких зайняв перше місце на тому ж конкурсі в 2005 році. Найвідоміша і популярна книга Роздобудько називається «Ґудзик». Вона розповідає про складні і заплутані взаємини між трьома головними героями: короткий роман Дениса з відомим режисером Єлизаветою Тенецкая через багато років руйнує його тихе і мирне життя з молодою дружиною Оленою, яка виявляється його ж власною дочкою, про яку герой навіть не підозрював. В першу чергу, це роман про людей, про їхні долі, рішення і пошуки щастя. Автор не намагається здивувати читача масштабними подіями або описом вигаданих світів, вона просто розповідає життєві історії, які могли статися з кожним. Пише Ірен Роздобудько та психологічні трилери. Книга «Ескорт у смерть», видана в 2007 році, розповідає про серію загадкових вбивств, жертвами яких стають молоді і привабливі хлопці з агентства «Ескорт». Сюжет постійно тримає читача в напрузі, а деякі його повороти здатні приємно здивувати. Книга «Оленіум» - політична сатира і роман в жанрі комедії абсурду. Твір піднімає тему влади політичних діячів, які часто використовують підвладні їм ресурси для маніпуляцій з результатами виборів. Тільки письменницька фантазія доводить цю ідею до абсурду, і в творі ті ж політтехнології використовуються для трансформації вже самій реальності, в якій доводиться жити звичайним людям.Відгуки про книги Ірен Роздобудько говорять про те, що твори підійдуть самому широкому колу читачів. Кожен знайде в них щось для себе, а детально описані характери персонажів дозволяють щиро їм співпереживати і уважно стежити за поворотами сюжету. Літературна діяльність письменниці - це історії про людей і для людей, написані людиною з багатим життєвим досвідом.

     В бібліотеці ,до ювілею письменниці, презентовано  виставку книг «Сучасна проза від Ірен Роздобудько», де  виставлено твори письменниці: «Арсен», «Ґудзик», «Дванадцять», «Оленіада» та інші.